Köhnə versiya

Ən son xəbərlər

Son buraxılış
Arxiv

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərlərinin seçilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Qərarı

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi parlamentlərarası əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə qərara alır:
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin aşağıdakı deputatları Milli Məclisin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının rəhbərləri seçilsinlər:
1. Azərbaycan-Albaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Etibar Qasım oğlu
2. Azərbaycan-Almaniya Federativ Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Həsənov Nurlan Urfan oğlu 
3. Azərbaycan-Amerika Birləşmiş Ştatları parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu 
4. Azərbaycan-Argentina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İskəndərov Vüqar Yapon oğlu 
5. Azərbaycan-Avstraliya və Yeni Zelandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mollazadə Asim Nazim oğlu 
6. Azərbaycan-Avstriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mirkişili Tahir Famil oğlu 
7. Azərbaycan-Belarus parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu 
8. Azərbaycan-Belçika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Cəfərov Kamal Xaqani oğlu 
9. Azərbaycan–Bəhreyn parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Cəfərov Nizami Qulu oğlu
10. Azərbaycan-Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
11. Azərbaycan-Bolqarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Rauf Asif oğlu
12. Azərbaycan–Bosniya və Herseqovina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu
13. Azərbaycan-Böyük Britaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu
14. Azərbaycan-Braziliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu
15. Azərbaycan-Cənubi Afrika Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu
Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu
16. Azərbaycan-Cibuti parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
17. Azərbaycan-Çexiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
18. Azərbaycan-Çili parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Badamov Azər Camal oğlu
19. Azərbaycan-Çin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
20. Azərbaycan-Danimarka parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
21. Azərbaycan-Ekvador parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
22. Azərbaycan-Estoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əhmədova Jalə Fərhad qızı
23. Azərbaycan-Əfqanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu
Qasımlı Musa Cəfər oğlu
24. Azərbaycan-Finlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Nurullayev Razi Qulaməli oğlu
25. Azərbaycan-Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov Soltan Teymur oğlu
26. Azərbaycan-Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Nağıyev Arzu Nəsib oğlu
27. Azərbaycan-Hindistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
28. Azərbaycan-Xorvatiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Nurullayeva Könül Oruc qızı
29. Azərbaycan-İndoneziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu
30. Azərbaycan-İordaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İsgəndərov Anar Camal oğlu
31. Azərbaycan-İraq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov İlham Kazım oğlu
32. Azərbaycan-İran parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Talıbov Vasif Yusif oğlu 
33. Azərbaycan-İrlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu
Qədirli Erkin Toğrul oğlu 
34. Azərbaycan-İsrail parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Rafailov Anatoliy Xaimoviç 
35. Azərbaycan-İspaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mikayılova Sevil Əlirazı qızı 
36. Azərbaycan-İsveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyeva Kamilə Əliağa qızı
37. Azərbaycan-İsveçrə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hüseynova Hicran Kamran qızı 
38. Azərbaycan-İtaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Kərimli Azər Şəmşid oğlu 
39. Azərbaycan-Kanada parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu
40. Azərbaycan-Kolumbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu
41. Azərbaycan-Koreya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Həsənov Malik Əvəz oğlu 
42. Azərbaycan-Kuba parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Elşad Mirbəşir oğlu 
43. Azərbaycan-Küveyt parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu 
44. Azərbaycan-Qazaxıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyev Adil Abış oğlu
45. Azərbaycan-Qətər parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Rzayev Tahir Musa oğlu
46. Azərbaycan-Qırğızıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Musa İsa oğlu 
47. Azərbaycan-Latviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Bayramov Kamran Fərhad oğlu
48. Azərbaycan-Litva parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
49. Azərbaycan-Liviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu
50. Azərbaycan-Lüksemburq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı
51. Azərbaycan-Macarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu
52. Azərbaycan-Malayziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Bayramov Vüqar İbad oğlu
53. Azərbaycan-Malta parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu
54. Azərbaycan-Mavritaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Seyidzadə Şahin Kamil oğlu 
55. Azərbaycan-Meksika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əliyeva Jalə Fazil qızı
56. Azərbaycan-Mərakeş parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu
57. Azərbaycan-Misir parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
58. Azərbaycan-Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Hacıyev Sabir Kamal oğlu
59. Azərbaycan-Monteneqro parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
60. Azərbaycan-Niderland parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Eldar Allahyar oğlu
61. Azərbaycan-Norveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Yusifov İltizam Balayusif oğlu
62. Azərbaycan-Özbəkistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İbrahimov Eldar Rza oğlu
63. Azərbaycan-Pakistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı
64. Azərbaycan-Peru parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Alıyev Sahib Eyvaz oğlu 
65. Azərbaycan-Polşa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu
66. Azərbaycan-Portuqaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Arpadarai Nigar Cavid qızı
67. Azərbaycan-Rumıniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Azay Əjdər oğlu 
68. Azərbaycan-Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Səfərov Nizami Abdulla oğlu
69. Azərbaycan-Serbiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı 
70. Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Heydərov Fəttah Səməd oğlu 
71. Azərbaycan-Slovakiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov Anar İlyaz oğlu
72. Azərbaycan-Sloveniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu 
73. Azərbaycan–Şimali Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu
74. Azərbaycan-Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
75. Azərbaycan-Tailand parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
76. Azərbaycan-Türkiyə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
77. Azərbaycan-Türkmənistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu 
78. Azərbaycan-Ukrayna parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Quliyev Rüfət Atakişi oğlu
79. Azərbaycan-Uruqvay parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Zabelin Mixail Yuryeviç
80. Azərbaycan-Vyetnam parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məsimli Əli Əhməd oğlu
81. Azərbaycan-Yaponiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Ağazadə Əminə Həmid qızı
82. Azərbaycan-Yunanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:
Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu

 

Azərbaycan Respublikası 
Milli Məclisinin Sədri S.Qafarova
Bakı şəhəri, 24 aprel 2020-ci il

24 2020 21:38 - RƏSMİ SƏNƏDLƏR
RƏSMİ SƏNƏDLƏR

Köhnə versiyamızdan xəbərləri izlə