Köhnə versiya

Ən son xəbərlər

Son buraxılış
Arxiv

Azərbaycan çempionatının nəticəsinə görə Respublika Olimpiya Velosiped Məktəbi öndədir

Azərbaycan çempionatının nəticəsinə görə Respublika Olimpiya Velosiped Məktəbi öndədir

Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyası (AzVİF) və Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə velosiped idman növü üzrə  iyulun 12-14-ü Bakı və Xızı rayonunun ərazisində ölkə birinciliyi keçirilib. Yekun nətiyəyə görə 36 medaldan 23 medalı məktəbin idmançıları qazanıb. Bu, idmançılarla məktəb rəhbərliyinin, o cümlədən məşqçi-müəllimlərin qurduğu işin və çəkilən zəhmətin  nəticəsidir.

İyulun 12-14-də keçirilmiş şose velosipedinin fərdi və qrup ötüşməsi üzrə  Azərbaycan birinciliyinin qalibləri aşağıdakılardır:

U15 qızlar / Fərdi ötüşmə (6 km)

l yer Radha Şabanova (ROEQİUGVM),

ll yer-İradə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),

lll yer-Fatimə Əfqanzadə (ROEQİUGVM)

U15 oğlanlar / Fərdi ötüşmə (6 km)

l yer  Vüsal Kazımov (ROEQİUGVM),

ll yer-Hüseyn Nərimanov (ROEQİUGVM),

lll yer-Əli Xabayev (7İOEUGİM)

U15 qızlar / Qrup ötüşməsi (14,4 km)

l yer Radha Şabanova (ROEQİUGVM),

ll yer-İradə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM), 

lll yer-Fatimə Əfqanzadə (ROEQİUGVM)

U15 oğlanlar / Qrup ötüşməsi (14,4 km)

l yer Hüseyn Nərimanov (ROEQİUGVM), 

ll yer-Vüsal Kazımov (ROEQİUGVM),

lll yer- Mirsaleh İbadov (ROEQİUGVM)

U17 qızlar / Fərdi ötüşmə (10 km)

l yer Lalə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),

ll yer- Viktoriya Sidorenko (7İOEUGİM), 

lll yer-Məleykə İsgəndərova (ROEQİUGVM)

U17 oğlanlar / Fərdi ötüşmə (10 km)

l yer Nikita Sıtov (ROEQİUGVM),

ll yer-Nofəl Nuriyev (Neftçi İKİB),

lll yer -Mustafa Muxtarlı (7İOEUGİM)

U17 qızlar / Qrup ötüşməsi (40 km)

l yer Lalə Əbdürəhmanova (7İOEUGİM),

ll yer-Gülşən İsmayılova (7İOEUGİM),

lll yer- Məleykə İsgəndərova (ROEQİUGVM)

U17 oğlanlar / Qrup ötüşməsi (60 km)

l yer Nikita Sıtov (ROEQİUGVM),

ll yer- Mustafa Muxtarlı (7İOEUGİM),

lll yer- Nofəl Nuriyev (Neftçi İKİB)

Gənc qızlar / Fərdi ötüşmə (20 km)

l yer Ayan Xankişiyeva (ROEQİUGVM),

ll yer- Elfanə Camalova (ROEQİUGVM),

lll yer- Mələkxanım İsmayılova (ROEQİUGVM)

Gənc oğlanlar / Fərdi ötüşmə (20 km)

l yer Əmral Əbdüləzizli (7İOEUGİM),

ll yer- Nəcəf Bağırov (ROEQİUGVM),

lll yer- Şahin Eyvazov (ROEQİUGVM)

Gənc qızlar / Qrup ötüşməsi (60 km)

I yer Ayan Xankişiyeva (ROEQİUGVM),

ll yer- Elfanə Camalova (ROEQİUGVM),

lll yer- Mələkxanım İsmayılova (ROEQİUGVM)

Gənc oğlanlar / Qrup ötüşməsi (85 km)

l yer Şahin Eyvazov (ROEQİUGVM),

ll yer- Nəcəf Bağırov (ROEQİUGVM),

lll yer- Əmral Əbdüləzizli (7İOEUGİM)

18 2019 12:59 - XƏBƏRLƏR
XƏBƏRLƏR

Köhnə versiyamızdan xəbərləri izlə