Köhnə versiya

Ən son xəbərlər

Son buraxılış
Arxiv

Bir sıra birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin təyin edilməsi və bəzi birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin vəzifələrinin dəyişdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı

Bir sıra birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin təyin edilməsi və bəzi birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin vəzifələrinin dəyişdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı

Məhkəmə-Hüquq Şurasının təkliflərini nəzərə alaraq, Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 9-cu və 32-ci bəndlərini rəhbər tutaraq qərara alıram:
1. “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 94-cü və 96-cı maddələrinə uyğun olaraq aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimləri təyin edilsinlər:
Ağır cinayətlər məhkəmələri üzrə:
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsi
Hüseynov Səbuhi Sabir oğlu
Hüseynov Telman Qulaməli oğlu
Qəniyev Faiq Əsəd oğlu
Məmmədov Əli İrfan oğlu
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsi
Bağırov Məhəmməd Ənvər oğlu
Əliyev Nural Turab oğlu
Rüstəmov Elmin İltizam oğlu
Səmədov Xəqani Hacı oğlu
Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsi
Abdullayev İlkin Qismət oğlu
Məmmədov Müşfiq Vaqif oğlu
Musayev Aqil Əlisa oğlu
Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsi
Məmmədov Bilal Mahir oğlu
Mirzəyev Nahid Namiq oğlu
İnzibati-iqtisadi məhkəmələr üzrə:
1 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
Əliyev Elvin Əhəd oğlu
Mədətli Fərid İlham oğlu
Nuriyeva Səbinə Vidadi qızı
Oruczadə Aytən Pənah qızı
Süleymanova Şəhla Ənvər qızı
2 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
Daşdəmirov Rauf Məhərrəməli oğlu
Ələkbərov Əfqan Qəzənfər oğlu
Əliyeva Leyla Rauf qızı
Mustafayev Etibar Mustafa oğlu
Tağıyev Zaur Müzəffər oğlu
Gəncə İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
İsgəndərova Aygül Vulqar qızı
Vəliyev Kənan Hafiz oğlu
Sumqayıt İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
Əzizova Vəfa Ehtiram qızı
Məmmədov Zahid Tahir oğlu
Şirvan İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
Allahyarov Zaur Mirzağa oğlu
Həsənov Samir Firdusi oğlu
İsmayılov Orxan Nadir oğlu
İsmayılov Rafiq Tofiq oğlu
Şəki İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
Cabbarov İlqar Hidayət oğlu
Məcidov Rüfət Azadəli oğlu
Hərbi məhkəmələr üzrə:
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi
Hüseynov Səxavət Səməd oğlu
Salmanov Elşən Fizuli oğlu
Gəncə Hərbi Məhkəməsi
Hüseynli Nurəddin Nizami oğlu
Muxtarov Kamran Nüsrət oğlu
Tərtər Hərbi Məhkəməsi
Əzizov Sevindik Əziz oğlu
Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:
Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi
Hüseynov Elnur Heydər oğlu
Səfərəliyeva Gülnar Xanlar qızı
Babək Rayon Məhkəməsi
Əliyev Zamiq Xudaverdi oğlu
Səfərov Daşqın Yaqub oğlu
Culfa Rayon Məhkəməsi
Məmmədov Mehrab Fərmayıl oğlu
Ordubad Rayon Məhkəməsi
Haqverdiyev Tural Ziyat oğlu
Şərur Rayon Məhkəməsi
Əliyev Mehdi Ədalət oğlu
Qarayev Seymur Əlfəddin oğlu
Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:
Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsi
Abbasova Günel Məhərrəm qızı
Abdıyev Fuad Vilayət oğlu
Ağayev Elçin Zəkəriyə oğlu
Əliyev İlkin Əli oğlu
Əmirəliyev Fərid Mübariz oğlu
Hətəmzadə Fərid Eldar oğlu
Qasımov Fərrux Hüseynağa oğlu
Nəbizadə Nigar Xeyrulla qızı
Rüstəmli Məhəmməd Əli oğlu
Tağıyev Vüsal Adıgözəl oğlu
Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsi
Abbasova Əminə Rauf qızı
Əliyev Şəhriyar İbrahim oğlu
Həsənova Aygün Namiq qızı
Hüseyn Cavid Vaqif oğlu
Misirzadə Namidar Əlöysət oğlu
Rəhimli Lalə Elxan qızı
Tağıyev Nazim Hüsü oğlu
Yaqubov Fərid Murtuza oğlu
Zamanlı Pərviz Mirsiyaf oğlu
Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsi
Axundova Zeynəb Əli qızı
Bəhrəmzadə Sabit Xanlar oğlu
Hüseynli Hüseyn İnanc oğlu
Xəzri Ramilə Həşim qızı
Məmmədli Emin İlham oğlu
Bakı şəhəri Qaradağ Rayon Məhkəməsi
Əhmədova Gülnar İnqilab qızı
Əsədov Kamran Bağır oğlu
Həsənov İslam Telman oğlu
Həşimova Günay Rövşən qızı
 Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsi
Ədilova Solmaz İmran qızı
Ələkbərov Tural Mehman oğlu
Kamranov Hafiz Eldar oğlu
Quliyev Ramin Nizaməddin oğlu
Quliyev Vüqar Şahbaz oğlu
Qurbanov Vüsal Rafiq oğlu
Novruzova Aytən Nazim qızı
Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsi
Cəfərov Səməd Fəxrəddin oğlu
Hüseynov Elməddin Mirpaşa oğlu
Hüseynov Pərviz Aktiv oğlu
Xəlilov Ramin Adilxan oğlu
Musayeva Cəmilə Ceyhun qızı
Mustafayeva Solmaz Rafael qızı
Pənahov Babək Əkbər oğlu
Səmədov Rəşid Əfraim oğlu
Tağıyev Azər Heydər oğlu
Tağıyev Ceyhun Əlikram oğlu
Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi
Əhmədova Həqiqət Mülazim qızı
Qasımov Babək Natiq oğlu
Mehdiyev Nəriman Hüseynqulu oğlu
Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsi
Hacıyev Zaur Arif oğlu
Paşayeva Adilə Adil qızı
Talıbov Samir Şahin oğlu
Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsi
Əliyeva Aytən Heydər qızı
Qafarova Rəna Nazim qızı
Rüstəmli İlkin Şahin oğlu
Şükürova Ülviyyə Sahib qızı
Tağıyev Azər Ramiz oğlu
Tanrıverdiyev Anar Vəzir oğlu
Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsi
Mahmudova Təranə Nəriman qızı
Məmmədov Tural Nurulla oğlu
Miriyeva Səlimə Miri qızı
Nuriyev Elnur Aləm oğlu
Rzayeva Nərminə Cahangir qızı
Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsi
Axundov Toğrul Bəhruz oğlu
Axundova Günay Təyar qızı
Cavadzadə Rəşad Bəylər oğlu
Əkbərli Günel Bəkir qızı
Əyyubov Fərid İlham oğlu
Hacıyev Vahid Məcid oğlu
Qurbanov Ramin Afad oğlu
Məmmədli Orxan Qədir oğlu
Məmmədov Murad Akif oğlu
Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:
Abşeron Rayon Məhkəməsi
Əhmədov Habil Yunis oğlu
Ağdam Rayon Məhkəməsi
Niftəliyev Mahir Şamil oğlu
Ağdaş Rayon Məhkəməsi
Əliyev Nizam Mubariz oğlu
Ağstafa Rayon Məhkəməsi
Rəsulov Zamiq Akif oğlu
Bərdə Rayon Məhkəməsi
Əbilov Qamət Mehman oğlu
Kərimov Əyyub Vaqif oğlu
Biləsuvar Rayon Məhkəməsi
Əhmədov Pərviz Tərlan oğlu
Gədəbəy Rayon Məhkəməsi
Mirzəquliyev Fizuli Balağa oğlu
Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi
Hüseynov Zaur Nazim oğlu
Qocayev Tural Şəmsi oğlu
Mustafayev Rəşad Mustafa oğlu
Tağıyev Cavid Tahir oğlu
Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi
Ələkbərli Roman Nəriman oğlu
Hünmətov Zaur Adil oğlu
Hüseynov Kənan Zakir oğlu
Goranboy Rayon Məhkəməsi
Mayılov Samir İlham oğlu
Xaçmaz Rayon Məhkəməsi
Xəlilov İlkin Ələkbər oğlu
Sadıqov Anar Böyükkişi oğlu
İmişli Rayon Məhkəməsi
Nüsrətov Tərlan Vaqif oğlu
Qəbələ Rayon Məhkəməsi
İsayev Elman Bəhruz oğlu
Quba Rayon Məhkəməsi
Həsənov Rahim Təşəkkül oğlu
Lənkəran Rayon Məhkəməsi
Məmmədov Rəşad Azad oğlu
Məmmədov Toğrul Məhəmməd oğlu
Masallı Rayon Məhkəməsi
Bəhmənov Habil Xanoğlan oğlu
Səlimov Ayaz Aydın oğlu
Sumqayıt Şəhər Məhkəməsi
Abdullayev Emin Ağamusa oğlu
Abıyev Nəriman İbrahim oğlu
Behbudova Aynur Mirzalı qızı
Hacıyev Pərviz Əhməd oğlu
Qoşqarlı Rəşad Nizami oğlu
Məmmədov Ceyhun Bəşir oğlu
Süleymanova Almaz Məhərrəm qızı
Tanrıverdiyeva Günel Cəbrayıl qızı
Şəki Rayon Məhkəməsi
Hacıyev Pərviz Vaqif oğlu
İmanov Cahid Fehruz oğlu
Şəmkir Rayon Məhkəməsi
Paşayev Nemət Şirkət oğlu
İmanov Zaman Şakir oğlu
Tovuz Rayon Məhkəməsi
Məmmədov Rəşad Seylan oğlu
Yevlax Rayon Məhkəməsi
Cavadova Günay İsmayıl qızı
Əlizadə Ruslan Əliyar oğlu
Zaqatala Rayon Məhkəməsi
Həsənov Tural Həsən oğlu
Zəngilan Rayon Məhkəməsi
İmanova Gülsarə Kərimovna
2. “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 94-cü maddəsinə və 97-ci maddəsinin ikinci hissəsinə uyğun olaraq aşağıdakı hakimlərin vəzifələri dəyişdirilsin:
Səxavət Şahhüseyn oğlu Bəylərli Babək Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Naxçıvan Muxtar Respublikası Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Siyavuş Həbib oğlu Hacıyev Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
İlham Ağa oğlu Mahmudov Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Natiq Mürsəl oğlu Əliyev Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsindən azad edilərək Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Camal Cumar oğlu Ramazanov Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Zülfüqar Əziz oğlu Əhmədov Sədərək Rayon Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsindən azad edilərək Kəngərli Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Hüseyn Nadir oğlu Zülfüqarov Şərur Rayon Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsindən azad edilərək Sədərək Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Səadət Rəşid qızı Səlimova Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Sərdar Bəşərəddin oğlu Mehrəliyev Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Rəşad Məhəmməd oğlu Həsənov Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Mirheydər Seyidəmir oğlu Zeynalov Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Kəramət Fətəli oğlu Əliyev Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Anar Adil oğlu Qasımov Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Leyla Oruc qızı Talıbova Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Anar Firdovsi oğlu İbrahimov Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Emin Əlixan oğlu Mehdiyev Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Vaqif İskəndər oğlu Həsənov Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Abşeron Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Zülfüqar Əhməd oğlu Sadiqov Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Abşeron Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Elman Tofiq oğlu Məmmədov Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Abşeron Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Rəfayil Əfraddin oğlu Əliyev Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Biləsuvar Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Vladimir Yefimoviç Ruvinov Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Nemət Əlimusa oğlu Musayev Masallı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qazax Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Abbas Baba oğlu Əliyev Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qəbələ Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
İlqar Aslan oğlu Məmmədov Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Quba Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Kamran Şakir oğlu Süleymanov Şəki Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Oğuz Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Ağarza Hacırza oğlu Səmədov Qazax Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Salyan Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin;
Rövşən Elbrus oğlu Xəlilov Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilsin.
3. “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 94-cü və 112-ci maddələrinə uyğun olaraq Nurəddin Abuzər oğlu Bağırov Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Sabirabad Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilsin.
4. Bu sərəncam imzalandığı gündən qüvvəyə minir.

 

İlham ƏLİYEV
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti
Bakı şəhəri, 21 dekabr 2018-ci il

22 Dekabr 2018 01:36 - SƏRƏNCAMLAR
SƏRƏNCAMLAR

Köhnə versiyamızdan xəbərləri izlə